Інсектициди: Засоби захисту рослин Реєстрант: ТОВ «Укравіт Сайенс Парк» Хімічна група: Піретроїди + неонікотиноїди Клас токсичності: ІІІ клас Діюча речовина (група): Біфентрин 100 г/л Імідакпоприд 100 г/л Препаративна форма: Концентрат суспензії
Загальна інформація:
Антихрущ - надзвичайно потужний системний інсектицид контактно-кишкової дії для повноцінного захисту сільськогосподарських культур та плодово-ягідних насаджень від комплексу шкідників
Головні переваги препарату:
Широкий спектр захисної дії;
Висока ефективність і низька токсичність;
Безпечний спосіб застосування із заробкою в ґрунт;
Запобігає розвитку резистентності;
Низька норма витрати;
Тривалий період захисної дії;
Відсутність фітотоксичності (препарат є безпечним для культури при дотриманні рекомендацій);
Проявляє акарицидні властивості;
Ефективний проти основних стадій розвитку шкідників: личинки, дорослі особини.
Норма витрати препарату для Картоплі та Капусти:
10 мілілітрів на 5 літрів води
Норма витрати препарату для Томатів:
10 мілілітрів на 1 літр води (1% розчин)
Норма витрати препарату для плодових Малини та Суниці:
10 мілілітрів на 5 літрів води
Норма витрати препарату для плодових в тому числі Яблунь:
4-5 мілілітрів на 5-8 літрів води
Цей препарат працює проти:
Личинки Хрущів
Колорадський жук
Дротяники
Гусениці підгризаючих совок
Ведмедка
Несправжні дротяники
Попелиці
Трипси
Білокрилка (в закритому грунті)
Листовійки
Плодожерки
Мінуючі молі
Сисні шкідники
Кліщі (додаткова дія)
Сумісність: Сумісний з іншими пестицидами та агрохімікатами. При протруюванні можливе використання з препаратами фунгіцидної та стимулюючої дії. Перед приготуванням робочих сумішей доцільно перевірити їх на сумісність (відсутність осаду, піни, розшарування, збивання в грудки, неповне розчинення одного з препаратів тощо).
Механізм дії: Контактно-системна дія. Біфентрин – контактна діюча речовина зі шлунковою активністю. Порушує процес обміну іонів натрію в пресинаптичній мембрані, що призводить до виділення надлишкової кількості ацетилхоліну при проходженні нервового імпульсу через синаптичну щілину. Внаслідок сильного перезбудження виникає параліч, що в подальшому призводить до загибелі. Імідаклоприд – системна діюча речовина контактної та кишкової дії. Зв’язується з постсинаптичними нікотиновими ацетилхоліновими рецепторами ЦНС, в результаті чого у шкідників розвивається параліч і конвульсії, які призводять до їх загибелі.
Спектр дії: Широкий спектр шкідників
Максимальна кратність обробок: 1, плодові - 2
Норма витрати робочого розчину:
200-300 л/га, 500-800 л/га - плодові насадження.
При протруюванні: кукурудза – 10-15 л/т, соняшник – 12-15 л/т.
Особливості застосування:
Для захисту овочевих культур (картопля, капуста, томати) обприскуванню підлягають посадкові лунки та розсада культур. Розсаду висаджують в день обробки. Обробка дерев проти хрущів здійснюється шляхом підкореневого поливу в період вегетації крони при мінімальних бокових потоках повітря. Необхідно забезпечити достатнє і рівномірне покриття оброблюваної культури без стікання робочого розчину. Захисні заходи рекомендовано проводити в ранкові (до 10) та вечірні (18-22) години. При завчасному протруюванні вологість насіння повинна бути на 1% нижчою від кондиційної з метою уникнення можливості самозігрівання насіння після обробки. Використовувати лише якісне, відкаліброване та звільнене від сторонніх домішок насіння. Оптимальна температура повітря для обробки – 12-25°С.
Рекомендована схема для протруювання кукурудзи: до 125-130 мл препарату додати 200-250 мл води на 1 посівну одиницю насіння (80 тис. шт.).
Рекомендована схема для протруювання соняшника: до 45-50 мл препарату додати 130-150 мл води на 1 посівну одиницю насіння (150 тис. шт.).
Застереження: Строки виходу працівників на оброблені площі для проведення механізованих робіт — 4 доби, для ручних — 10 діб після обробки; при ґрунтовому застосуванні та протруюванні насіннєвого матеріалу — не встановлюється.